KONST / Litografier / Litografi 6171048
*
nr 617 1048
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Litografi, Acke Ã…slund (1881-1958), 1922, 36x45
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 20:10:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 17:46:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:17
*
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
nr 617 1048
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Litografi, Acke Ã…slund (1881-1958), 1922, 36x45
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 17:46:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Ã…slund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:17



